Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Katowicach

Pieśni patriotyczne

piesni6W dniu 28 listopada 2018 r. w murach naszej szkoły odbyły się kolejne uroczystości związane z 100. rocznicą obchodów odzyskania niepodległości, tym razem uczniowie przygotowali przegląd pieśni patriotycznych. Klasy sportowe: 1l i 2l pokazali, że są utalentowani nie tylko na boisku ale również na estradzie. Wraz z dziewczynami z klasy 4i2 przenieśli gości do lat dwudziestych, by muzycznie oddać nastroje panujące w czasach nowo rodzącej się ojczyzny. Dzięki strojom z epoki oraz marszowym rytmom poczuliśmy klimat dwudziestolecia międzywojennego. Zaplanowano nie tylko ucztę dla ucha ale również coś dla ciała, bo po zakończonej części artystycznej można było się posilić pyszną grochówką oraz zjeść tradycyjny chleb ze smalcem. Z pewnością nie będzie to ostania taka impreza w szkole, chłopcy tak się rozśpiewali, że już teraz myślą nad kolejnym muzycznym przedsięwzięciem. Organizatorzy bardzo dziękują za przybycie wszystkim zacnym gościom, zwłaszcza rodzicom, którzy znaleźli czas, by zobaczyć swe pociechy w tak niecodziennym anturażu.

piesni1piesni3piesni8piesni5

100 kalendarzy na 100 lecie Polski Niepodległej

kalendarz 2019 zstio2Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w obchody wielkiego jubileuszu 100 lecia Niepodległości. Oprócz projektów szkolnych i ogólnopolskich mamy też 100 kalendarzy na nowy rok 2019 z kolorowymi zdjęciami naszej oczywiście najlepszej młodzieży. Chwała Niepodległej!

Wielkie czytanie na Mikołowskiej

W piątek 23 listopada 2018 r. słowami pisarza Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie” otwarto drugie „WIELKIE CZYTANIE NA MIKOŁOWSKIEJ”. Akcja ta, wpisując się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa pokazała, że książka to nie tylko nudna lektura szkolna. Równocześnie, nawiązując do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mogliśmy przypomnieć fragmenty utworów, które pokazują, co w życiu człowieka jest ważne. Swoją pasją czytelniczą podzielili się uczniowie i nauczyciele. W auli szkolnej zabrzmiały fragmenty dzieł znanych i mniej znanych pisarzy. Nazwiska: Eliza Orzeszkowa, Adam Mickiewicz, Stanisław Wyspiański, Stefan Żeromski wszyscy dobrze znamy. Niewątpliwą atrakcją był fragment powieści J. K. Rowling, która pod pseudonimem Roberta Galbraitha pisze o przygodach byłego komandosa Cormorana Strike`a. Zebranym przeczytał go… Maciej Stuhr. Tak zachęcić można do formy audiobooka. Zatem czytać oczami, czytać – uszami… Ważne, aby „żyć podwójnie”…

czytanie2018czytanie2018 2czytanie2018 3czytanie2018 4

12 listopada 2018 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

PROUD TO BE POLISH

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie PROUD TO BE POLISH, 100 KARTEK NA 100 - LECIE Niepodległości. Wysyłaliśmy kartki z naszego regionu i otrzymywaliśmy kartki z całej Polski. 

kartki1kartki2kartki3kartki4

logo bip2

vulcan

DZIEN OTWARTY

2017-srebrne-technikum-perspektywy

brazowa szkola

laur1

filmik1

festyn

osiagniecia


medal

rozwoj

KKZ

LogoSIMP

cisco

ksapl

logo wst

wsti

GWSP

prpgeCad

logo-katowice